Connect with us

Новости региона

Інтернати Миколаївщини відвідує 91% дітей, які мають батьків (ФОТО, ВІДЕО)


Share Button

Інтернати Миколаївській області відвідує більшість дітей, які не є сиротами, 91% з них мають біологічних батьків, це 4086 дітей. Частина дітей, які відвідують інтернати, від загальної кількості становить 2,2%, в середньому по Україні цей показник становить 1,36%.

Про це йшлося в середу, 16 вересня, в ході зустрічі Уповноваженого Президента України з прав дітей Миколи Кулеби з представниками влади та керівниками інтернатних установ, — повідомляє кореспондент Інше ТБ.

Майданчик для заходу надав Чорноморський національний університет імені Петра Могили.

Дитячий омбудсмен зазначив, що інтернат — місце несвободи, де дитина не може бути щасливим, це ще не враховуючи, що тривале перебування в таких установах уповільнює розвиток і соціалізацію.

— Дуже часто мене запитують: «Що робити, це ж діти-сироти, на всіх же сімей не вистачить?» Сьогодні наш моніторинг показує, що 91% дітей мають своїх біологічних батьків. Тільки у 9% є статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Якщо говорити про динаміку, то з минулого року, практично, нічого не змінилося … Хочу сказати, що не всі ці діти перебувають на цілодобовому утриманні. Якщо дитина просто кожен день відвідує спеціальну установу, то ніяких проблем (таких дітей 2290, це 51% — прим). Дитина повертається додому, там живе. Тут також службам потрібно перевіряти, що їм нічого не загрожує, що там порядок, що дитина нагодована, що немає насильства. Це неинституциализированное діти. Особливо нас турбують діти, які повертаються додому тільки на вихідні та канікули (таких дітей 1680 — прим.). Дуже часто це можуть бути тільки канікули. Також є діти, які взагалі не повертаються додому (таких дітей 526, тільки 231 дитина з них є сиротою — прим.), — сказав Микола Кулеба.

Прозвучало, що завдання влади розібратися, як сім’я опинилася в такому стані, що вона готова віддати свою дитину в інтернат, а також з’ясувати, чим таким сім’ям можна допомогти.

Микола Кулеба уточнив, що є випадки, коли батьки не можуть забрати дитину з інтернату.

— Є такі діти, які рік і більше знаходяться в установах тимчасового перебування, а суд не приймає рішень, довго розглядаються справи. Є й інші ситуації, коли така справа не розглядається судом, оскільки ніхто не звертався до суду, тому дитина роками живе в інституції, — пояснив він.

Крім того, стало відомо, що в інтернатах область лише 13% дітей мають інвалідність.

Після нього виступила Оксана Зубрій, представник Міжнародного фонду Lumos Foundation. Це неурядовий благодійний фонд, заснований британською письменницею Джоан Роулінг, який займається припиненням інституціоналізації дітей в світі.

Вона розповіла, що фонд працює в Україні з 2016 року, на сьогодні підписано меморандуми з Мінсоцполітики та Міністерством освіти і науки України. У 2017 році вони почали реалізовувати пілотний проект в Житомирській області.

— Цим досвідом ми вже поділилися з Полтавської та Херсонською областями. Сьогодні ми приїхали для того, щоб з вами поділитися цим досвідом. Наступні 2 дні буде тренінг для команд комплексної оцінки інтернатних установ. Це будуть фахівці з вашого регіону, їх навчать, щоб персонально оцінити потреби кожної дитини і його сім’ї. Також оцінити персонал установи, його фінансовий стан та інфраструктуру. Тільки після цього буде визначено план трансформації. Наша головна мета, щоб дитина виховувалася в дбайливому, сімейному оточенні, але якщо це неможливо, то створити послуги, максимально наближені до сімейних, — сказала Оксана Зубрій.

Читайте також: «Влада цілеспрямовано знищує санаторні школи-інтернати»- екс-нардеп Вадим Підберезняк.источник

Comments

Новости