Connect with us

Новости региона

В Одесі відкрили першу в Україні інтерактивну скульптуру, яку можна почути


В Одесі відкрили першу в Україні інтерактивну скульптуру, яку можна почути

У суботу, 17 жовтня, В Одесі, що славиться оригінальними скульптурами, численні мешканці та гості міста змогли познайомитися з новим незвичайним туристичним об’єктом. Його урочисте відкриття на головній вулиці Південної Пальміри Дерибасівській відбулося напередодні. Композиція «Голос Одеси», виконана скульптором Віктором Тиблевич, встановлена ​​в Міському саду навпроти іншої пам’ятки — пам’ятника Леоніду Утьосову — і являє собою відлитий у бронзі старовинний грамофон на невеликому постаменті.

Незвичайний «програвач» з чотирьох сторін «облицьований» бронзовими пластинами, на яких — суто одеські реліквії: фасади старовинних будинків і фрагменти унікальних двориків з безліччю деталей, знамениті одеські котики, дитина, що грає на скрипці, розповніла жінка сигаретами, моряк …

В Одесі відкрили першу в Україні інтерактивну скульптуру, яку можна почути

«Це перша інтерактивна скульптура, як мінімум, в Україні, — розповів автор ідеї Андрій Левченко, який також виступив меценатом створення і установки незвичайного туристичного об’єкта. — Вона нагадає і увічнить голос, музику і виконавську майстерність тринадцяти видатних одеситів: Михайла Жванецького та Леоніда Утьосова, Давида Ойстраха та Антоніна Нежданова, Еміля Гілельса і Романа Карцева, Святослава Ріхтера і Михайла Водяного, Оскара Фельцмана, Валерія Ободзінского і Юрія Стоянова, Лариси Доліної і Володимира Кораллі.

З ними будуть звучати (фоном) то, що в моїх вухах, в моїй пам’яті і в моєму серці: шум моря, голоси на пляжі, магічний звук ревуна на маяку в порту туманним вранці. Ще -урликанье голубів під дахом, дзвінок одеського трамвая, оголошення на залізничному вокзалі і неофіційний гімн Одеси (мелодія з оперети Ісаака Дунаєвського «Біла акація»), мелодію якого щогодини відтворюють куранти на будівлі міськради … »

В Одесі відкрили першу в Україні інтерактивну скульптуру, яку можна почути

На постаменті скульптури встановлений QR-код, який можна «прочитати» за допомогою смартфона. По ньому користувач потрапить на спеціально створений веб-сайт, де почує звуковий «трек». Останній складається з фрагментів пісень, композицій і реприз, виконаних видатними одеситами, імена яких сьогодні відомі у всьому світі.

«Факти»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.источник

Comments

Новости